Leppefisk - dispensasjoner fra ruseforbudet 2017

Oppdatert: 09.08.2017

Fritidsfiskere som har tillatelse til å fiske leppefisk i 2017

Yrkesfiskere som har tillatelse til å fiske leppefisk i 2017

På lenkene over finner du automatisk genererte oversikter med hvem som har dispensasjon til å fiske etter leppefisk med ruser. Disse listene er basert på søknadskjemaer levert elektronisk. 

I tabellen under er en oversikt over hvem som har søkt på papirskjema - og fått innvilget - dispensasjon til å fiske etter leppefisk.

Fartøy regnr.

Fartøynavn

Eier

Fisker

Fylke

SAM647

Ikke oppgitt

Atle Beitveit

Atle Beitveit

Sogn og Fjordane

H-6-FS

Fjordtassen

Helland Kystfiske

Stian Helland

Hordaland

RCM 289

Øyen 530

Vidar Korsnes

Vidar Korsnes

Hordaland

RCE206

Ikke oppgitt

Rene Korsnes Stordale

Rene Korsnes Stordale

Hordaland

H-1-KM

Fjordbris

Ole Johnny Rosseland

Ole Johnny Rosseland

Hordaland

H-11-KM

Fjordbas

Ole Johnny Rosseland

Ole Johnny Rosseland

Hordaland

H-17-D

Columbus

Erling Askvik

Erling Askvik

Hordaland

H-28-O

Ikke opgitt

Lars Inge Askvik

Lars Inge Askvik

Hordaland

RBC820

Rana fisk

Mona H Storedale

Mona H Storedale

Hordaland

RCM320

Lami 360

Linn K Storedale

Linn K Storedale

Hordaland

RCJ706

Ikke opgitt

Johannes Tveit

Johannes Tveit

Hordaland

RAN777

Silver Viking 15

Hans Storedale

Hans Storedale

Hordaland

RBW116

Ikke oppgitt

Sverre Kvernenes

Sverre Kvernenes

Hordaland

H-28-MF

Maya

Alf Fagervik

Alf Fagervik

Hordaland

R-70-SK

Solstrand Sør

Frank Midtbø

Frank Midtbø

Rogaland

R-20-SK

Delfin

Jonny Nesvåg

Jonny Nesvåg

Rogaland

R-14-SK LK3711

Hastverk

Frode Danielsen

Frode Danielsen

Rogaland

R-69-TV

Lortebaljå

Tom Asheim

Tom Asheim

Rogaland

LBT938

Pote

Slettaa Dykkerklubb v/ Torbjørn Brekke

Torbjørn Brekke

Rogaland

LBY 338

Ikke oppgitt

Hans Georg Myklebust

Hans Georg Myklebust

Rogaland

LBF444

Ikke oppgitt

Tove Løining Torgersen

Martin Løining Røe

Rogaland

R-90-B

Mira

Jan Are

Jan Are

Rogaland

LBX764

Ikke oppgitt

Geir Skåra

Geir Inge Skåra

Rogaland

IAA864

Ikke oppgitt

Hans Kristian Mong

Amalie Mong

Rogaland

R-2-ES

Ebenezer

Ole Christen Skadberg

Ole Christen Skadberg

Rogaland

R-6-B

Vestervåg

Einar Vatnaland

Einar Vatnaland

Rogaland

R-19-V

Teisten

Elleif Lilland

Elleif Lilland

Rogaland

R-19-H

Hanne

Nedrebø fiske og båtplassutleie

Tor Magnar Nedrebø

Rogaland

R-30-ES

Vårsol II

Alf Magne Leidland

Alf Magne Leidland

Rogaland

R-2-H

Andungen

Tor Magnar Nedrebø

Tor Magnar Nedrebø

Rogaland

R-23-ES

Silje

Arne Hetland

Arne Hetland

Rogaland

R-20-ES

Svanen

Heidi Hovland

Heidi Hovland

Rogaland

R-4-ES

Leppefisk

Arne Pedersen

Arne Pedersen

Rogaland

R-48-SK

Ann Kristin

Nesvåg havfiske as

Frank Nesvåg

Rogaland

R-286-ES

Tekla

Torvald Torgersen

Torvald Torgersen

Rogaland

R-25-ES

Ara

Ketil Hegdal Enk

Ketil Hegdal

Rogaland

Kari

John Mikal Torgersen

John Mikal Torgersen

Rogaland

LBY224

Ikke oppgitt

Leif Arild Hovland

Leif Arild Hovland

Rogaland

LBU356

Ikke oppgitt

Henry Hovland

Henry Hovland

Rogaland

LBY223

Ikke oppgitt

Helge Hovland

Helge Hovland

Rogaland

LAM134 Hansvik

Ikke oppgitt

Jan Hetland

Jan Hetland

Rogaland

LAY607

Ikke oppgitt

Mette Hetland

Mette Hetland

Rogaland

LBY112

Ikke oppgitt

Thomas Hetland

Thomas Hetland

Rogaland

R-10-B

Lommen

Jan Are

Jan Are

Rogaland

LBY248

Kari

John Mikal Torgersen

John Mikal Torgersen

Rogaland

R-30-B

Kjeøy

Tom Are

Tom Are

Rogaland

LBY256

Hasle

Silje Hetland

Silje Hetland

Rogaland

R-14-ES

Løyning

Kåre Myklebust

Kåre Myklebust

Rogaland

LBY148

Ikke oppgitt

Daniel Haver Hetland

Daniel Haver Hetland

Rogaland

LAT948

Ikke oppgitt

Jan Hetland

Lise Hetland

Rogaland

KAC446

Ikke oppgitt

Vidar Eikenes

Vidar Eikenes

Rogaland

KBG421

Ikke oppgitt

Kim Edvard Hæstad

im Edvard Hæstad

Vest-Agder

KAL207

Ikke oppgitt

Harry Gjertsen

Harry Gjertsen

Vest-Agder

KBG385

Ikke oppgitt

Geir Gjertsen

Julie Gjertsen

Vest-Agder

KBF049

Ikke oppgitt

Arild Edvard Fjeldskår

Mats Andreas Fjeldskår

Vest-Agder

VA-75-K

Streif 1

Arne Arnesen

Arne Arnesen

Vest-Agder

VA-44-K

Gylta

Ansgar Arnesen

Ansgar Arnesen

Vest-Agder

KBG333

Lyn

Frank Knutsen

Frank Knutsen

Vest-Agder

VA-111-K

Olagutt

Arild Østrem

Arild Østrem

Vest-Agder

KBF049

Ikke oppgitt

Arild Edvard Fjeldskår

David Fjeldskår

Vest-Agder

KBF049

Ikke oppgitt

Arild Edvard Fjeldskår

Arild Edvard Fjeldskår

Vest-Agder

KBG383

Ikke oppgitt

Carsten Laak

Carsten Laak

Vest-Agder

AA-24-A

Ikke oppgitt

Olaf Halvorsen

Olav Halvorsen

Aust-Agder

AA4L

Malla

Viggo Hæstad

Viggo Hæstad

Aust-Agder

AA-8-L

Leppa

Charles Sigurdsen

Charles Sigurdsen

Aust-Agder

AA-4-R

Deppa

Ole Andreas Rosenberg

Ole Andreas Rosenberg

Aust-Agder

AA-51-A

Lille Lise

Annlaug Lise Fløistad Andersen

Annlaug Lise Fløistad

Aust-Agder

AA-38-A

Lima

Håkon Gundersen

Håkon Gundersen

Aust-Agder

AA-17-L

Nebb

Ole Magnus Bekkevik

Ole Magnus Bekkevik

Aust-Agder

AA-23-A

Terna

Olaf Halvorsen

Olaf Halvorsen

Aust-Agder

AA-180-T

Annafisk

Jan Roger Ekedal

Jan Roger Ekedal

Aust-Agder

AA-18-T

Anker

Jan Roger Ekedal

Jan Roger Ekedal

Aust-Agder

AA-1-L

Maggie

Fosselies NTD ved Dan Johnny Fosseli

Dan Johnny Fosselie

Aust-Agder

AA-86-A

Triumf

Tor Erik Jahnsen

Tor Erik Jahnsen

Aust-Agder

IAG376

Ikke oppgitt

Hans Eivind Halvorsen

Hans Eivind Halvorsen

Aust-Agder

AA-30-BL

Sabben

Einar Blix

Einar Blix

Aust-Agder

V-40-S

Leppa

Yngvar Oskarsen

Yngvar Oskarsen

Vestfold

V-21-S

Norvinn

Vilfred Evensen

Vilfred Evensen

Vestfold

V-10-S

Kazan

Yngvar Oskarsen

Yngvar Oskarsen

Vestfold

V-20-S

Jolla

Vilfred Evensen

Vilfred Evensen

Vestfold

V-7-S

Huski

Odd Endre Nilsen

Odd Endre Nilsen

Vestfold

IAM399

Ikke oppgitt

Tobias Rosendahl

Amalie Rosendahl Bech

Vestfold

Ø-231-H

Terna

Gunnar Olsen

Gunnar Olsen

Østfold

TK-22-BL

Jolla

Thor-Olaf Thomsen

Thor-Olaf Thomsen

Telemark

TK-18-BL

Storm

MH Havfiske AS

Oddbjørn Hillersøy

Telemark

M-105-SM LM8891

Luton

Reidulf Sørøy

Reidulf Sørøy

Møre og Romsdal

M-305-SM

Brigg

Harald Ragnar Strømskag

Harald Ragnar Strømskag

Møre og Romsdal

M-372-SM LM9473

Perlon

Harry Reitan

Harry Reitan

Møre og Romsdal

M-150-SM LM9816

Frank

Lars O. Hagen

Lars o. Hagen

Møre og Romsdal

M-45-AV

Dino

Ann Heidi Gjøten

Ann Heidi Gjøten

Møre og Romsdal

M-1-GS

Var II

Bjørn Inge Storvik

Bjørn Inge Storvik

Møre og Romsdal

M-2-N

Lotte

Kåre Mastereid

Kåre Mastereid

Møre og Romsdal

M-70-N

Trico

Kåre Mastereid

Kåre Mastereid

Møre og Romsdal

M-16-GS

Brattværing

Eivind Arve Langnes

Eivind Arve Langnes

Møre og Romsdal

M-80-GS

Roar II

Torgeir Enoksen

Torgeir Enoksen

Møre og Romsdal

VAP 618

Ikke oppgitt

Thea Weidemann

Thea Weidemann

Sør-Trøndelag

VAC 811

Ikke oppgitt

Arild Kjerstad

Arild Kjerstad

Sør-Trøndelag

TAV711

Isak Halse Kjerstad

Isak Halse Kjerstad

Sør-Trøndelag

UAU272

Sjøstjerna

Astrid Kubban Larsen

Astrid Kubban Larsen

Sør-Trøndelag

VAL422

Ragnhild Kubban Larsen

Ragnhild Kubban Larsen

Sør-Trøndelag

UAU276

Marte Kubban Larsen

Marte Kubban Larsen

Sør-Trøndelag

UAU269

Asbjørn Bjørgen Kubban

Asbjørn Bjørgen Kubban

Sør-Trøndelag

VAJ220

Øystein Bond Bjørgen Kubban

Øystein Bond Kubban Larsen

Sør-Trøndelag

UAU263

Sigurd Bjørgen Kubban 

Sigurd Bjørgen Kubban

Sør-Trøndelag

UAU280

Jone Halse Kjerstad

Jone Halse Kjerstad

Sør-Trøndelag

WAY006

Rana 520 SL

Jacob Olsen

Jacob Olsen

Nordland